
Tento článek si klade za cíl představit proces rámování LP desky do rámů od společnosti FRAMEGAME.
Možná si říkáte, proč kvůli něčemu tak jednoduchému plýtvat virtuálním inkoustem, nicméně i přes to bych vám rád písemně představil tuto proceduru. Slovo písemně píši záměrně, poněvadž pro vás chystáme i video návod, který bude v nejbližší době k dispozici ke shlédnutí v detailu jednotlivých produktů.
Zakoupí-li si zde na e-shopu rám na LP desky vášnivý sběratel, který nepovažuje vinyl jen jako merch svého oblíbeného hudebního tělesa, ale skutečně vinyly točí na gramofonu, následující text mu jistě bude k užitku.
Pakliže jste tento populární typ hudebních nosičů zakoupili „jen“ jako součást kapelního merche, abyste interpreta podpořili v jeho tvorbě, ale nedisponujete přístrojem pro jejich přehrání, zanechte čtení, a hbitě je přesuňte ze zaprášených polic do příjemného kabátku z naší dílny, jež eliminuje počet přibývajících prachových částic a bude poutat pozornost návštěvníků vašich obydlí.
Jak bylo řečeno, instalace desky a obalu do rámu je zcela intuitivní a jednoduchá procedura, ale přece jen, pojďme si ji představit podrobněji. Pro lepší přehlednost v textu uvedu celý proces v jednotlivých bodech:
-
Otevřete kovové spony.
-
Vyjmete celý obsah rámu.
(MDF desku, pěnové desky s paspartami i plexisklo) -
Odstraňte z plexiskla ochrannou fólii.
Na sklo ideálně sahat jen na jeho krajích, snažit se nezanechat otisky prstů na jeho povrchu. Budete-li chtít sklo zbavit různých nečistot či prachu, můžete využít nano hadřík, který jsme přibalili k objednávce. POZOR! Předtím, než budete plexisklo jakkoliv zušlechťovat, přečtěte si doporučený postup, jak k němu přistupovat – ZDE.
*Díky silné UV ochraně užitého plexiskla se nemusíte bát vyblednutí barev alba, nicméně raději uvádíme doporučené neumisťovat rám s LP deskou na místa, na která po většinu dne svítí přímé slunce. -
Plexisklo a pěnové desky s paspartami vrátíte zpátky do rámu.
-
Do pěnového jádra vložíte obal alba (cover) a desku samotnou.
Zde nastávají dva scénáře v závislosti na tom jestli disponujete normálním obalem (na jeden vinyl), nebo variantou rozevírací, takzvaným „gatefoldem“.
a) Klasický
(nerozevíratelný tenký) obal – Vložíte jej do pěnového jádra jako první a následně vložíte vinyl
b) Gatefold
(rozevíratelný širokohřbetý) obal – Vložíte jej do pěnového jádra, otevřete jej, vložíte desku a nakonec obal zavřete, přičemž se vinyl bude nacházet mezi oběma „křídly“ obalu.
Pakliže desku z jakéhokoliv důvodu nechcete vystavovat do rámu – ať se jedná o velmi cenné LP, o které máte strach, nebo se jen nechcete ochudit o možnost jeho přehrání (vyjmutí sice zabere maximálně 10 vteřin, neustálá manipulace může být lehce otravná), existuje zde jednoduchý návod. K jeho realizaci však budete potřebovat starou vinylovou desku, ideálně poškozenou, které vdechnete nový život. Je to jednoduché, jde o to, že naskenujete a následně vytisknete originální středový label, jenž oboustrannou lepenkou nalepíte na předem vyleštěný starý vinyl, který budete vkládat do rámu.
Desku nechci vkládat do rámu, co s tím?
*Při skenování dbejte zvýšené opatrnosti, abyste předešli případnému znehodnocení desky samotné – doporučuji ji vložit do foliového antistatického obalu, do kterého buď můžete, nebo nemusíte, vystřihnout otvor pro label a následně ji můžete ofotit ve skeneru. -
Vložte do rámu MDF desku.
-
Zafixujte obsah rámu kovovými sponkami
-
Rám opatříte gumovými podložkami.
Jsou rovněž součástí balení. Tyto pomůcky zabrání rámu v horizontálním pohybu po zdi, kterou navíc ochrání před možným poškrábáním. -
Rám s deskou a její obalem pověsíte na zeď.
Já osobně doporučuji klasické využití mého oblíbeného dua hmoždinky a vrutu
V tuto chvíli je namístě, abychom vám pogratulovali k úspěšnému zarámování a zavěšení LP desky na zeď. Věříme, že vám dlouhou dobu bude dělat radost a zkrášlovat vaše prostory.